BENDRABUTIS » VEIKLA

KOŠĘ VALGAU - SVEIKAS AUGU!
KOŠĘ VALGAU - SVEIKAS AUGU!

Šiais mokslo metais mūsų specialiojo ugdymo centras pripažintas sveikatą stiprinančia mokykla. Sveikatą stiprinanti mokykla – mokykla, kurioje pasitelkiant mokyklos bendruomenę ir socialinius partnerius ugdomi mokinių sveikos gyvensenos įgūdžiai, kuriama mokyklos bendruomenės sveikatai palanki fizinė ir psichosocialinė aplinka ir kuri įtraukta į Nacionalinį sveikatą stiprinančių mokyklų tinklą.

    Paruošta programa, pagal kurią, mes 2021–2026 metams įsipareigojome skirti didelį dėmesį veikloms, susijusioms su sveikatos stiprinimu: fizinės, emocinės ir psichologinės Į šią programą įsitraukėme ir bendrabučio auklėtojai. Vienas iš mūsų įsipareigojimų – ugdyti vaikų sveikos gyvensenos įpročius. Tai rytinė mankšta, sveikas gyvenimo būdas, sveika mityba.

   Pradėjome nuo maloniausios veiklos – sveikos mitybos. Daug kam sveika mitybą asocijuojasi su neskaniu maistu. Košė su trupučiu „nuodėmės“ (uogiene) tai paneigė! Ne tik valgėme, bet ir aptarinėjome, kodėl košės tokios sveikos ir būtinos mums. Aišku, tai tik pradžia, vėliau kiekvienas užsiėmimas virtuvėlėje bus paremtas sveika mityba. Mokysimės pamėgti daržoves ir vaisius, derinti maisto produktus.

   Svarbiausia maži pokyčiai, o jų rezultatai gali džiuginti pagerėjusia savijauta ir nuotaika.

 

                                                                                     Vyr.auklėtoja Gražina Kurmienė